Skip to content

Четврто прскање против возрасни комарци по земјен пат во општините Дојран и Гевгелија

ДАТУМ

октомври 3, 2020

Категории

Се известуваат граѓаните од општините Дојран и Гевгелија дека четвртото прскање против возрасни комарци ќе се изврши на 06.10.2020 година, со следниот распоред:

1. На 06.10.2020 година (Вторник), во период од 16.00 до 18.00 часот во општина Дојран;
2. На 06.10.2020 година (Вторник), со почеток од 20.00 во општина Гевгелија.

Се известуваат сопствениците на пчелни семејства да преземат соодветни мерки за заштита, односно да ги затворат истите во најавениот период.

Споделeте:

Share on email
Email
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on telegram
Telegram

No comment yet, add your voice below!


Add a Comment

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

I accept the Privacy Policy